Wyjątkowy piknik dla studentów, doktorantów i pracowników UG

Zapraszamy na „Majówkę z UG”, która odbędzie się 24 maja 2023 roku, od godziny 11:00 do wieczora na terenie naprzeciwko napisu „I LOVE UG”

W programie mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych!

Będziecie mogli zagrać w boule, kręgle fińskie czy badmintona a także w gry planszowe czy szachy oraz wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez organizacje studenckie, rady samorządu studentów i koła naukowe. Posilić się będzie można przy grillu w wersji wegańskiej oraz mięsnej czy przyjść z własnym grillem by przyrządzić sobie posiłek.

Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowaliśmy dmuchańce, pokazy filmów animowanych konkursy z nagrodami, oraz wiele innych ciekawych zabaw prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów.

Wieczorem natomiast wszystkich miłośników kina o mocnych nerwach zapraszamy na pokaz filmu „Midsommar. W biały dzień”.

Ponadto, podczas Majówki UG, można będzie wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Radę Samorządu Studentów Wydziału Historycznego UG – Żywej Bibliotece na Uniwersytecie Gdańskim!

PRZYJDŹ I POROZMAWIAJ Z ŻYWYMI KSIĄŻKAMI TWARZĄ W TWARZ!

Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch promujący dialog społeczny oraz prawa człowieka, który działa w Polsce od 2007 roku. Jest to projekt, który umożliwia Czytelnikom_czkom bezpośredni kontakt z przedstawiciel_kami grup społecznych obarczonych stereotypami, uprzedzeniami, wykluczeniem i dyskryminacją. Polega on na osobistej rozmowie z osobą doświadczającą stereotypów, uprzedzeń, wykluczenia i dyskryminacji.

Żywa Biblioteka na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się już 24 maja w godz. 12:00 – 16:00 Wypożyczalnia będzie znajdować się na Kampusie Oliwa Uniwersytetu Gdańskiego, na placu pomiędzy napisem ,,I LOVE UG” a Wydziałem Historycznym UG (Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk).

Tytuły ŻYWYCH KSIĄŻEK:- “Turek”
– “Polityczka”
– “Azer”
– “Biseksualna”
– “Zohydzony kościołem”
– “Białorusin”Prologi do ŻYWYCH KSIĄŻEK będą publikowane stopniowo jako posty do wydarzenia.

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYDARZENIA:

11:00 – 17:00 – pokazy filmów animowanych dla najmłodszych

12:00 – 16:00 – Żywa Biblioteka UG | Living Library UG

12:00 – 17:30 – grill wegański i mięsny

11:00 – 20:00 – gry zespołowe, boule, kręgle fińskie

12.00 – 17.00 – loteria fantowa

12.00 – 17.00 – kiermasz wytworów wychowanków przedszkola Radosna Akademia na rzecz Krzysia Lipskiego

12:00 – 17:00 – gra terenowa “Ogrody przygód” w Eko Parku

13.00 – 17.00 – przestrzeń kreatywnej zabawy. W przestrzeni kreatywnej zabawy wszystkie dzieci, będą miały możliwość rozwijania swojej kreatywności w postaci:· tworzenia multisensorycznych prac artystycznych, eksperymentów sensorycznych oraz warsztatów origami

14:00 – 15:00 – przygody w świecie bajek

16:00 – 16:30 – zabawy ruchowe, integracyjne oraz aktywizujące

20:00 – 23:00 – Wieczór z horrorem na UG. Pokaz filmu „Midsommar. W biały dzień”

Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i kwestie organizacyjne.