16 listopada na Wydziale Nauk Społecznych odbył się wykład i spotkanie autorskie z współautorką książki “Najlepsze przed Tobą: O dojrzałej sztuce kochania” Olgą Żukowicz. Olga jest nie tylko psychoterapeutką i edukatorką seksualną ale także zaangażowaną badaczką i doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych UG. Spotkanie poprowadziła zaś Magdalena Nowacka, magister psychologii, absolwentka seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS, a także asystentka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Spotkanie stało się nie tylko okazją do zaprezentowania tematów zawartych w tym wyjątkowym poradniku wydanym przez Silver Oficynę Wydawniczę ale przede wszystkim do dyskusji autorki, prowadzącej spotkanie oraz jego uczestników o seksualności osób starszych i młodszych, ich potrzebach i oczekiwaniach. Jak podkreślili uczestnicy wydarzenia spotkania takie jak to są niezwykle ważne, temat seksualności, szczególnie seniorów jest rugowany z dyskusji w przestrzeni publicznej i potrzebne jest zaangażowanie psychologów, edukatorów i osób publicznych by kwestie te były zauważalne.

Nie wyobrażamy sobie lepszego przestrzeni do takich dyskusji niż Uniwersytet Gdański, mamy nadzieję na kolejne spotkania tego rodzaju już wkrótce. Zapis spotkania z Olgą już niedługo znajdziecie na naszym kanale Youtube.

fot. Łukasz Bień

Kategorie: Spotkania

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *