Tegoroczne Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne, które odbyło się 14 grudnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego było pełna radości i świątecznego klimatu. Wydarzenie rozpoczęło się już o godzinie 10, a potrwało do godziny 14, obfitując liczne atrakcje dla uczestników.

W trakcie wydarzenia goście mieli okazję delektować się barszczem, gorącą czekoladą, kawą czy herbatą oraz przysmakami, takimi jak paszteciki i soczyste mandarynki. Było wiele okazji do rozmowy, złożenia życzeń i spędzenia chwil w iście świątecznej atmosferze.


Jednak nie tylko smakowite doznania czekały na uczestników – były wzruszające, a jednocześnie wzbudzające szczery uśmiech momenty. Szczególne wrażenie zrobiła wizyta małych gości. Dzieci z Przedszkola Uniwersyteckiego, Przedszkola Puchatek i Szkoły Podstawowej nr 33 zachwyciły publiczność świątecznymi pieśniami i kolędami. Ich występy były nie tylko miłym akcentem, ale także potwierdzeniem, że klimat Świąt Bożego Narodzenia niezmiennie jest nam bliski. Dzieci zebrały gromkie brawa od zgromadzonych tam studentów, wykładowców, ale i rodziców, którzy licznie przybyli wspierać swoje pociechy.
W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki konkursów „Wyjątkowa kartka świąteczna” i „Wisząca ozdoba świąteczna”, w których wzięły udział dzieci ze wspomnianych placówek oraz przedszkola Radosna Akademia w Miszewie. Z każdej z uczestniczących instytucji wyłoniono po trzech laureatów, a pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i słodkościami, które wręczył Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia Arnold Kłonczyński. Prace wykonane na konkurs zdobiły choinkę na Wydziale Nauk Społecznych, zaś kartki trafią do potrzebujących z Domu Pomocy Społecznej Polanki. Przy okazji tematu kartek –  warto wspomnieć, że Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne miało wymiar charytatywny. Oprócz kartek od dzieci, można było podziwiać kartki przygotowane przez uczestników warsztatów zorganizowanych przez Kacpra Wiśniewskiego i Katarzynę Kryńską z CASiD w Klubokawiarni Index. Dzięki tym inicjatywom, podopieczni DPS Polanki otrzymają wkrótce dedykowane kartki i ręcznie dekorowane pierniczki, które z pewnością sprawią im radość.


Kolejnym ważnym akcentem o wymiarze charytatywnym był trwający przez cały czas wydarzenia kiermasz, podczas którego sprzedawano rękodzieło, książki, zabawki i przedmioty dla wsparcia potrzebujących.


Jak powiedział w swoim przemówieniu Prorektor da. Studentów i Jakości Kształcenia Arnold Kłonczyński – takie wydarzenia mają magiczny charakter, są pełne ciepła i podkreślają jedność społeczności akademickiej UG. To na pewno projekt budujący i warty kontynuowania.


Wielkie podziękowania należą się również przedstawicielem ACK, którzy uświetnili Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne swoją piękną muzyką. Ich udział sprawił, że świętowanie to stało się jeszcze bardziej wyjątkowe, pozostawiając uczestnikom niezapomniane chwile. 

Dobry humor uwieczniliśmy na zdjęciach z fotobudki, która towarzyszy nam przy licznych wydarzeniach organizowanych przez Parlament Studentów i CASiD. Pozostałe zdjęcia można podziwiać w galerii:


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *