SKN Mozaika działające przy Zakładzie Kulturoznawstwa na Uniwesytecie Gdańskim zaprasza na spotkanie z Borysem Siwickim z React Foundation. 

Spotkanie odbędzie się w sali 1.47, która znajduje się na parterze budynku wydziałów Historycznego i Filologicznego.

React to zespół polskich wolontariuszy, który wspiera ukraińskich żołnierzy i medyków walczących na pierwszej linii frontu. Dostarczają na front sprzęt specjalistyczny, medyczny, a ostatnio… nawet koparki. Podczas spotkania podzielą się z nami zdjęciami i opowieściami z wyjazdów z pomocą humanitarną.

Zapraszamy wszystkie osoby, które obchodzi sytuacja w Ukrainie. Posłuchajcie, jak Ukraina walczy, czego potrzebują jej obrońcy, czego potrzebują zwykli ludzie. Wyjazdy Reactu do Ukrainy to nie tylko konkretna pomoc, którą udaje się dostarczyć, ale też spotkania z żołnierzami, cywilami czy wreszcie innymi wolontariuszami i wolontariuszkami – spotkania dające nadzieję i motywujące do dalszych działań. Również o nich będziecie mogli posłuchać na czwartkowym spotkaniu. Wesprzyj Fundację już dziś!
Fundacja React prowadzi aukcje charytatywne na Allegro Charytatywni: https://allegro.pl/charytatywni/react-foundation
Można też

wpłacać na zrzutkę: zrzutka.pl/z/react

dołączyć do grupy aukcyjnej i licytować: https://www.facebook.com/groups/784147609952579

wpłacać przez stronę Fundacji: https://reactfound.com/wspieram/

❕

Chcesz wiedzieć więcej o działaniach Fundacji i sytuacji w Ukrainie? Przyjdź na spotkanie w najbliższy czwartek 16 maja. Zachęcamy do przyjścia 10-15 minut wcześniej w celu zajęcia dobrych miejsc siedzących.

Kawiarnia na Wydziale działa do godziny 16:00, jeśli zatem zamierzasz wzmocnić się kawą przed spotkaniem, przyjdź jeszcze wcześniej. Przedstawiciele Mozaiki będą na miejscu od około 15:45.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *