Majówka z UG już jutro! Oto, jakie stoiska na niej znajdziecie;


Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Skarszewach

Na stoisku Stowarzyszenia podczas Majówki z UG sprzedawane będą wyroby osób z niepełnosprawnościami, które udało się stworzyć podczas zajęć terapeutycznych w naszych placówkach. 

Stowarzyszenie działa już od 28 lat i od początku jego celem było wyrównywanie szans osobom z niepełnosprawnościami. Swój cel realizujemy poprzez prowadzenie 9 placówek terapeutycznych, w których wspieramy osoby od urodzenia aż do późnej starości. Stowarzyszenie wspiera obecnie prawie 400 osób z niepełnosprawnościami z województwa pomorskiego.

Animal Helper

Na stoisku opowiadać będziemy o naszej pracy i aplikacji, zbierać pieniążki, rozdawać gadżety (przypinki, smycze) oraz rozstawimy wodopój dla psów. 🙂

Animal Helper to odpowiednik numeru 112 dla zwierząt.

Centrala telefoniczna oraz aplikacja utworzona w celu powiadamia odpowiednich, miejscowych organów ściągania, służb i instytucji zawsze, gdy zwierzęciu domowemu, dzikiemu lub gospodarskiemu, dzieje się krzywda. Szybkie działanie, profesjonalna pomoc i dostęp dla każdego. To podstawowe założenia aplikacji Animal Helper.”

Fundacja RC

Zapraszamy serdecznie na stoisko Fundacji RC, gdzie czekać będzie na Was wiele atrakcji:• Malowanie twarzy.  Nasi artyści przemienią najmłodszych w ich ulubione postacie z bajek, zwierzęta czy superbohaterów. • Dołącz do grona naszych czytelników i wypożycz książki. Oferujemy szeroki wybór literatury w języku polskim i ukraińskim, dla wszystkich grup wiekowych – od klasyki po nowości wydawnicze. • Odkryj z nami magiczny świat literatury!  Zaprosimy Cię na inspirujące warsztaty, które pozwolą na nowo odkryć radość z czytania. • Warsztaty kreatywne. Będziemy tworzyć zabawne zwierzątka, które staną się bohaterami opowieści. To świetna okazja do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych.• Zapoznaj się z pełną ofertą naszej organizacjiChętnie udzielimy informacji na temat dostępnych staży, praktyk i wolontariatu w Fundacji RC. To wyjątkowa szansa, aby dowiedzieć się, jak można zaangażować się w działalność organizacji pozarządowej i zdobyć cenne doświadczenie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska! 

Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych zwana w skrócie Fundacją RC powstała w 1993 roku. Była jedną z pierwszych organizacji, której celem było wspieranie potencjału aktywności społecznej oraz pomoc liderkom i liderom trzeciego sektora w prowadzeniu swej działalności. Ten priorytet jest realizowany do dziś, a zasięg dotyczy całego Pomorza.

Fundacja RC jest niezależną organizacją obywatelską, która inspiruje do zmian społecznych, promuje animację lokalną, edukuje aktywistów – zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z NGO, jak i tych, którzy mają już na tym polu doświadczenie. RC prowadzi wieloletnie projekty takie jak: Gdańskie Centrum Organizacji Pozarządowych, Pomorska Animacja Społeczna 2.0, Ku Stabilnemu Zatrudnieniu w NGO, Żelazne Fundamenty. Fundacja działa także na rzecz lokalnej społeczności w Gdańsku prowadząc Dom Sąsiedzki w Pałacu, Punkt Nieodpłatnych Porad Prawnych, Teleopiekę oraz pomaga animatorom społecznych w tworzeniu własnych inicjatyw w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego oraz Akumulatora Społecznego. 

Hasło Fundacji RC to #silny3sektor

Fundacja #SerceDlaSportu

Zaprezentujemy naszą sekcję gry w petanque dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz zajęcia sportowo – wytchnieniowe z zakresu gimnastyki rehabilitacyjnej i korekcyjnej. W załączeniu informacja o naszej działalności wraz ze zdjęciami. Zachęcamy do zapoznania się i wyboru i najciekawszych wiadomości. Globalnym ambasadorem marki #SerceDlaSportu jest aktualnie najznamienitsza polska paraolimpijka, Joanna Oleksiuk, lekkoatletka z niepełnosprawnością, złota medalista ME, kandydatka do miejsca na podium w tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbędą się we wrześniu w Tokio (startuje w konkurencji pchnięcia kulą).

Fundacja #SerceDlaSportu istnieje od maja 2022 roku i od grudnia 2022 roku posiada status Przedsiębiorstwa Społecznego. Założycielami Fundacji są Maciej Turnowiecki i Sebastian Szopiński. Fundacja zatrudnia na etatach 05 osób, w tym 01 niepełnosprawną (w pierwszym roku 02 niepełnosprawne) i oddalone od rynku pracy, dodatkowo 03 osoby na umowach cywilnoprawnych (szkoleniowcy) oraz 02 wolontariuszki. W czerwcu 2023 roku nasza Fundacja otrzymała certyfikat Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2023 przyznawany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w kategorii Debiut Roku a 30 listopada 2023 roku otrzymała nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego przyznawaną najlepszym organizacjom pozarządowych z województwa pomorskiego. Należymy do Korpusu Solidarności, programu wspierania i rozwoju wolontariatu na lata 2018 – 2030. Nasz wniosek w ramach naboru w programie „ODPORNOŚĆ ORAZ ROZWÓJ EKONOMII SPOŁECZNEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ” na lata 2022-2025 został najwyżej oceniony spośród wszystkich wniosków złożonych przez organizacje pozarządowe z woj. pomorskiego oraz przekazany do realizacji. 

Warsztat Terapii Zajęciowej “Tratwa”

Warsztat Terapii Zajęciowej “Tratwa” działa od 1996 roku, znajduje się w Gdańsku Letnicy i prowadzi zajęcia dla 35 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do pracy możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na otartym lub chronionym rynku pracy.

Nad całością procesu aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych czuwa wysoko wyspecjalizowany zespół pracowników, całym sercem oddany swoim zadaniom.

Zajęcia terapeutyczne odbywają się w pracowniach:

-Rzemiosła twórczego

-Technik różnych

-Papierniczo-plastycznej

-Ogrodniczo-technicznej

-Arteterapii

-Ceramiczno-parafinowej

-Umiejętności społecznych

Ponadto WTZ prowadzi również zajęcia rehabilitacyjne, ogólnousprawniające i psychologiczne.

Warsztat Terapii Zajęciowej “Tratwa” od blisko 20 lat organizuje liczne kiermasze okolicznościowe na których można obejrzeć oraz zakupić prace naszych uczestników.

Podczas Majówki na UG będzie możliwości rozmowy z terapeutami i ich podopiecznymi na temat pracy w WTZ, 

będzie możliwości rozmowy na temat rękodzieła i prac powstających podczas zajęć terapeutycznych, możliwości poznania i rozmowy z autorami tych prac oraz możliwość zakupu prac podopiecznych warsztatu.

Zbiórka na Palestynę

“Kiermasz charytatywny dla Palestyny to międzywydziałowa inicjatywa studentów i studentek Uniwersytetu Gdańskiego. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc w ewakuacji dwóch rodzin z Gazy oraz wsparcie organizacji MAP – Medical Aid for Palestinians, która niesie pomoc humanitarną dla cywilów w Gazie. Podczas kiermaszu będzie można kupić między innymi biżuterię, rękodzieło, printy, ceramikę, wypieki oraz książki. “

Koła Naukowe

Podczas naszej majówki będziecie mogli spotkać stoiska kilku kół naukowych – Neptun TV, Radia MORS, Politicusa czy Uniwersyteckiego Grania. Podejdźcie i sprawdźcie, co dla Was przygotowali! 

Dzięki współpracy kół będziecie mogli wziąć udział w grze terenowej „Kto to Terenow?”

Każde miejsce skrywa jakąś tajemnicę… ciekawe jaką skrywa Uniwersytet Gdański? 

9 Kół Naukowych zebrało swoje siły, aby przygotować dla Was przygodę z zagadką w tle!

Znajdź stoisko UGrania aby zacząć!

Uniwersyteckie Gadżety

Na mobilnym stoisku Uniwersyteckich Gadżetów czekać na Was będą gadżety w atrakcyjnych cenach – t-shirty, bluzy, kubki, drobne akcesoria. Dodatkowo mamy dla Was promocję – przy zakupie 2 lub więcej produktów, dajemy 20% rabatu na najtańszy zakupiony produkt!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie uniwersyteckiegadzety.pl oraz punkcie stacjonarnym na Wydziel Nauk Społecznych


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *