Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego,

W odpowiedzi na trudną sytuację osób dotkniętych powodzią w Polsce, Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Biblioteka UG oraz inne jednostki organizują zbiórkę rzeczową. Wasza pomoc może okazać się nieoceniona dla tych, którzy zostali poszkodowani.

Zbiórka prowadzona będzie na wydziałach UG, a potrzebne są wyłącznie następujące artykuły:

• woda butelkowana,
  • żywność z długim terminem ważności (np. konserwy, sucha żywność),
  • karma dla zwierząt,
  • środki czystości (np. mydło, płyny dezynfekujące, proszki do prania), materiały higieniczne, rękawice gumowe, zmiotki/szufelki, miotły, łopaty, wiadra)
  • artykuły szkolne (zeszyty, długopisy, plecaki),
  • agregaty prądotwórcze,
  • powerbanki, baterie, świece, latarki

Prosimy o dostarczanie wyłącznie produktów wymienionych na powyższej liście. W trosce o sprawną dystrybucję i rzeczywiste potrzeby, nie przyjmujemy innych artykułów.

Na wydziałach zostaną przygotowane kartony oznaczone plakatami, do których będzie można wkładać przyniesione produkty. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym w regionach najbardziej dotkniętych przez kataklizm.

Do kartonów można również wkładać dobrej jakości karmę dla zwierząt:

✅️

Brit, Firmin, Wiejska Zagroda, One Dog, Purizon, CarniLove, Alpha Spirit, Orijen, ND, Pan Mięsko, Eden, Acana, Arion, Taste of the Wild, Dolina Noteci, Ekanuba, Josera, Pedro, Wolf of Wilderness, Baltica

MOKRE:

✅️

Purizon, Rocco, Animonda, Wiejska Zagroda, Dolina Noteci, Brit, Pedro, John Dog, 4vets, Lukullus, Baltica

Jakich karm unikać?

-takich które w swoim składzie jako pierwsze wynienione mają zboża

-takich w których nie ma doprecyzownego ile procent MIĘSA zawierają

– takich gdzie w składzie pojawiają się sformułowania „produkty pochodzenia zwierzęcego” = bezwartościowe odpadki

Lista miejsc w których można zostawić dary:

Biblioteka UG – ul. Wita Stwosza 53, 80-308 Gdańsk

Wydział Nauk Społecznych – ul.Jana Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk

Wydział Zarządzania – ul. Armii Krajowej 101, 81-834 Sopot

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed – ul. Abrahama 58, 80-307 Gdańsk

Wydział Historyczny – ul. Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk

Wydział Biologii – ul. Wita Stwosza 59, 80-308 Gdańsk

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki – ul. Wita Stwosza 57, 80-308 Gdańsk

Wydział Chemii – ul. Wita Stwosza 63, 80-308 Gdańsk

Wydział Prawa i Administracji, ul. Bażyńskiego 6, 80-980 Gdańsk

Wydział Ekonomiczny – ul. Armii Krajowej 119, 81-824 Sopot

DS10 – ul. Macierzy Szkolnej 4, 80-308 Gdańsk

Zapraszamy do wsparcia finansowego za pośrednictwem portalu: https://www.siepomaga.pl/ug-dla-ofiar-powodzi

Liczymy na Waszą pomoc i solidarność!