10.10.2024 na WNS UG odbyło się Studenckie Otwarcie Roku 2024! Wydarzenie zgromadziło wielu studentów i pracowników, którzy wspólnie świętowali początek nowego roku akademickiego. Dzięki wsparciu naszych partnerów – firmy Elis, Kół Naukowych, Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów UG oraz Centrum Zrównoważonego Rozwoju – udało się stworzyć dzień pełen atrakcji i inspirujących inicjatyw.

Wegańskie przekąski i kanapeczki

Dzień rozpoczęliśmy od pysznych wegańskich przekąsek i kanapeczek, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Roślinne smakołyki były doskonałą okazją do rozmów, nawiązywania nowych znajomości i wspólnego celebrowania początku roku akademickiego. Taki poczęstunek na pewno dodał energii do dalszych aktywności.

Koła Naukowe i ich atrakcje

Podczas wydarzenia można było spotkać się z przedstawicielami różnych Kół Naukowych, takich jak Koło Naukowe Biznesu Chemicznego, Koło Politicus, Koło UGranie oraz Radio MORS. Każde z kół przygotowało coś wyjątkowego dla uczestników:

•   Koło Naukowe Biznesu Chemicznego zorganizowało pokazy eksperymentów chemicznych, które przyciągnęły wiele osób zainteresowanych nauką i technologią. Studenci mogli zobaczyć fascynujące reakcje chemiczne na żywo, co stanowiło doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy i poznania pracy chemików.

•   Koło Politicus zaskoczyło uczestników maskami popularnych postaci z polityki, co wywołało wiele uśmiechów i stanowiło oryginalny sposób na pokazanie, że polityka może być interesująca i zabawna.

•   Koło UGranie stworzyło strefę gier planszowych, która stała się jednym z ulubionych punktów programu. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w takich klasykach jak Jenga czy Osadnicy z Catanu, co pozwoliło na chwilę relaksu i integracji w luźnej atmosferze. To była doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości poprzez wspólną zabawę.

•   Radio MORS chętnie wprowadzało uczestników w najciekawsze elementy swojej działalności, przybliżając kulisy funkcjonowania akademickiego radia i inspirując do wspólnego tworzenia mediów studenckich. Była to okazja do poznania pracy radiowców i dowiedzenia się, jak wygląda tworzenie programów radiowych od zaplecza.

Kiermasz charytatywny i sadzonki od firmy Elis

W trakcie Studenckiego Otwarcia Roku nie zabrakło również miejsca na inicjatywy charytatywne. Podczas kiermaszu zbieraliśmy fundusze na pomoc dla osób dotkniętych powodziami. Dodatkowo, z okazji Dnia Drzewa, firma Elis ufundowała sadzonki drzew, które można było otrzymać po przekazaniu datku na rzecz powodzian. To symboliczny gest na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, który spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Wystawa „Studenckie Życie – wczoraj i dziś”

Jedną z głównych atrakcji była wystawa fotograficzna „Studenckie Życie – wczoraj i dziś”. Ekspozycja obejmowała zdjęcia z różnych wydarzeń studenckich z ostatnich lat, a także plakaty i fotografie z dawnych czasów, które udostępniło Akademickie Centrum Kultury UG. Szczególnie ciekawym elementem były archiwalne materiały z koncertów organizowanych w legendarnym studenckim klubie „Wysepka”. Wystawa stała się podróżą w czasie, ukazującą nie tylko, jak zmieniło się życie studenckie, ale także jak wiele wartości i tradycji pozostaje niezmiennych. Dzięki tej ekspozycji uczestnicy mogli poczuć ducha dawnych lat i docenić bogatą historię życia akademickiego na Uniwersytecie Gdańskim.

Podziękowania

Studenckie Otwarcie Roku 2024 było pełne inspiracji, wspólnego świętowania i integracji. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, i szczególne podziękowania kierujemy do naszych partnerów: firmy Elis, Kół Naukowych, Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów UG oraz Centrum Zrównoważonego Rozwoju. Dzięki Wam ten dzień był niezapomniany!

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach na Uniwersytecie Gdańskim! Nowy rok akademicki zapowiada się niezwykle obiecująco i pełen inspirujących wyzwań!