Piszesz pracę dyplomową lub semestralną i nie wiesz kiedy i w jakiej formie możesz użyć treści z innych publikacji? Kiedy wstawić przypis, kiedy cudzysłów a kiedy nie ma potrzeby tego robić? Tego i jeszcze więcej dowiesz się biorąc udział w spotkaniach i oglądając filmy.

W ramach kampanii przestrzegania prawa autorskiego organizujemy dwa spotkania z Rzecznikiem Dyscyplinarnym ds. Studentów i Doktorantów dr Pawłem Petaszem oraz inż. Agnieszka Grajek z Centrum Informatycznego UG, która zajmuje się systemem antyplagiatowym.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 11:30 w auli s208 na Wydziale Nauk Społecznych.

Drugie spotkanie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 11:30 na platformie MsTeams. Link poniżej.

http://bit.ly/3MAEFfG

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmów, na temat przestrzegania prawa autorskiego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest plagiat, jak należy cytować autorów, czy można fotografować slajdy podczas wykładów oraz jak chronić swój wizerunek w Internecie to idealny film dla Ciebie! Poniżej link do materiału przygotowanego przez dr Małgorzatę Węgrzak

Natomiast poniżej film, w którym można dowiedzieć się o konsekwencjach dyscyplinarnych i karnych na Uniwersytecie. Poniżej link do materiału dr Pawła Petasza, Rzecznika Dyscyplinarnego UG ds. Studentów i Doktorantów.

Przygotowaliśmy także formularz, przez który możecie przekazać nam informację, jakie kwestie związane z  przestrzeganiem prawa autorskiego najbardziej Was interesują. Wasze odpowiedzi pozwolą nam na lepsze przygotowanie przyszłych akcji.

https://forms.office.com/e/4sPqrKB1Ct