To już II Edycja Kampanii o Prawach Autorskich organizowanej przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkania dotyczące praw autorskich. W tym roku zaplanowaliśmy dwa spotkania – pierwsze z nich “Ochrona praw autorskich w pracach licencjackich i magisterskich” odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 09:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Auli WZ. Prelegentami będą dr Paweł Petasz, rzecznik dyscyplinarny ds. studentów i doktorantów UG, oraz dr hab. Krzysztof Najman, prof. UG, prodziekan ds. studenckich i kształcenia WZR UG oraz Agnieszka Grajek z Centrum Informatycznego.

Drugie spotkanie, zaplanowano również na 24 kwietnia. O godzinie 13:00 w sali S205 Wydziału Nauk Społecznych UG wraz z dr Pawłem Petaszem Rzecznikiem Dyscyplinarnym Ds. Studentów i Doktorantów UG oraz Panią Agnieszką Grajek z Centrum Informatycznego poruszymy temat Przestrzegania Praw Autorskich.

Piszesz pracę dyplomową lub semestralną i nie wiesz kiedy i w jakiej formie możesz użyć treści z innych publikacji? Kiedy wstawić przypis, kiedy cudzysłów a kiedy nie ma potrzeby tego robić? Tego i jeszcze więcej dowiesz się biorąc udział w spotkaniach i oglądając filmy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest plagiat, jak należy cytować autorów, czy można fotografować slajdy podczas wykładów oraz jak chronić swój wizerunek w Internecie to idealny film dla Ciebie! Poniżej link do materiału przygotowanego przez dr Małgorzatę Węgrzak

Natomiast poniżej film, w którym można dowiedzieć się o konsekwencjach dyscyplinarnych i karnych na Uniwersytecie. Poniżej link do materiału dr Pawła Petasza, Rzecznika Dyscyplinarnego UG ds. Studentów i Doktorantów.

https://forms.office.com/e/4sPqrKB1Ct