W środę (15.11) o godz. 10:00 zapraszamy wraz z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gdańsku na debatę ,,Zawód dyplomata – dlaczego warto?” z okazji Tygodnia Służby Zagranicznej 2023

Debata odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Politologii UG, a wezmą w niej udział:

Prof. Margot Stańczyk-Minkiewicz – profesor w Instytucie Politologii na Wydziale Nauk Społecznych, współtwórczyni kierunku Dyplomacja na UG.

Andrzej Jankowski – zatrudniony w MSZ w latach 2000-2022. Zastępca Ambasadorów RP i kierownik Wydziałów Polityczno-ekonomicznych ambasad RP w Finlandii (2000-2004), Grecji (2008-2012) i Azerbejdżanie (2015-2019). W centrali MSZ m.in. Naczelnik Wydziału Rosyjskiego Departamencie Wschodnim. Specjalizacja – polityka wschodnia RP.

Stanisław Kosobucki – magister i przedstawiciel College of Europe in Natolin, zatrudniony na stanowisku Koordynatora Wydarzeń. Pracował przy zarządzaniu projektami we Włoskiej Agencji Handlowej oraz Fundacji Amicitia (organizacji pozarządowej zajmującej się polską dyplomacją publiczną).

Kategorie: Debata